O mnie

IMG_20160112_130653

Cześć, jestem Edyta 🙂
Hmmm… Co mogę o sobie napisać… Jestem osobą pozytywnie nastawioną do świata i ludzi, która docenia wszystko co ją spotyka i otacza. Życie składa się z lepszych i gorszych momentów, ale staram się skupiać na pozytywach i wyciągać wnioski. Zawsze możemy zareagować w taki sposób, aby dana sytuacja zadziałała na naszą korzyść. Nie jest to łatwe, ale można się tego nauczyć… Ale o tym więcej w zakładce „Uśmiech losu”.

Na co dzień uczę matematyki, techniki i informatyki w szkole podstawowej (od 2009 r.). Jest to praca, która daje mi mnóstwo satysfakcji i pozytywnej energii. Cudowne jest uczucie, gdy człowiek widzi jak jego uczniowie rozwijają skrzydła, gdy dzieciaki zaczynają wierzyć w swoje umiejętności, a przede wszystkim w siebie. I to właśnie ono zainspirowały mnie do założenia „Ogarnij matmę”. Inspiracją byli też dla mnie uczniowie, którzy przychodzą w odwiedziny i mówią: „szkoda, że Pani nas już nie uczy”. I tu nasunęło mi się pytanie: dlaczego mam ograniczać się do pracy tylko w jednej podstawówce? 😉 No właśnie, po co siebie ograniczać skoro dzisiejsza technologia daje takie możliwości? 🙂 Kolejne pytanie jakie przyszło mi na myśl: co to wniesie do mojego życia i do życia innych ludzi? I tu odpowiedź jest prosta: ja mam możliwość rozwoju i samorealizacji, a inny będą mieli szansę podniesienia swoich umiejętności z tej dziedziny (np. zdania matury czy podniesienia jej wyników). No i przede wszystkim chcę pokazać, że dziś, tu i teraz, decydujemy o tym jak będzie wyglądało nasze życie. Właśnie teraz jest czas, by podjąć działanie i wstać z przysłowiowej kanapy!!!
Tak, to właśnie Ty decydujesz o tym jak wygląda Twoje życie. Ale żeby było ono satysfakcjonujące, trzeba się trochę wysilić. Na pewno nie będzie łatwo, ale warto podjąć to wyzwanie i zawalczyć o siebie i swoje marzenia. Wracając do matematyki, jest to idealne narzędzie do tego, aby pokazać Ci, że włożenie wysiłku w zrozumienie jej daje efekty i satysfakcję (choć czasem trzeba dłużej na to poczekać – ale wtedy uczysz się pokory). I tak właśnie jest ze wszystkim w życiu.

Pozdrawiam 🙂