Czym jest uśmiech losu?

W zakładce „Uśmiech losu” znajdziesz pełno motywacji do podjęcia działania tak, aby Twoje życie było lepsze, bardziej satysfakcjonujące. No i dowiesz się trochę o mnie i o moim podejściu do życia. Zacznę od tego, że nazwa ta jest troszkę paradoksalna, bo to nie los się do mnie uśmiechnął, tylko ja do losu. Może patrząc na moją uśmiechnięta buzię trudno Ci uwierzyć, że życie nie zawsze było dla mnie łaskawe. Ale jak to w życiu bywa, są gorszę i lepsze chwile. Kluczowe jest to jak my reagujemy na te gorsze. Możemy tkwić w sytuacjach życiowych, które nas powoli wyniszczają, albo wziąć się do roboty i kombinować, co zrobić, żeby było nam w życiu lepiej. Dotyczy to każdej dziedziny naszego życia (szkoły, pracy, domu, związku itp. itd.).
Nie będę tu rozpamiętywać przeszłości i użalać się nad nią, bo nie o to chodzi. Jeśli bym to robiła to tkwiłabym w miejscu, a nawet cofałabym się, gdyż przeszłości już nie zmienię, a zatruwałaby mi ona tylko teraźniejszość i nie pozwalałaby mi teraz budować takiej przyszłości, jaką chcę mieć. Wszystko, co do tej pory nas w życiu spotkało ma jakiś swój cel, każdy człowiek i sytuacja czegoś nas uczy. To Ty musisz odpowiednio zacząć patrzeć na świat i nauczyć się wyciągać wnioski z każdej chwili Twojego życia. Musisz zaprogramować swój umysł na rozwój i działanie w taki sposób, aby tu i teraz kreować swoją przyszłość. Patrzenie wstecz i męczenie przeszłości nic nie daje. Uświadomienie sobie tego to kluczowy moment w naszym rozwoju emocjonalnym i osobowym. Jeśli to czytasz i jesteś jeszcze zależny od rodziców, bo się uczysz czy studiujesz to możesz myśleć, że wielu rzeczy nie zmienisz bo to rodzice mają „władzę”. Poniekąd masz rację, ale rodzice nie mają władzy nad twoim umysłem i tym jak go „zaprogramujesz”. I nie chodzi mi o buntowanie Ciebie przeciwko nim, niektóre rzeczy trzeba zaakceptować. Ale możesz już teraz pomyśleć o swojej przyszłości i zacząć już teraz ją kreować na taką jaką chcesz, aby była.
Jeśli to czytasz i masz naście lat to możliwe, że pomyślałeś: „O jakiej przyszłości ona bredzi, teraz to ja chcę się wyszaleć”. A czy uważasz, że wszyscy ludzie sukcesu spędzali swój czas na imprezach, czy też przed TV? Otóż nie!!! Sukces nie przychodzi sam, tak jak i szczęście, to są rzeczy, które się wypracowuje. Ogólnie, w życiu wszystko co fajne nie przychodzi łatwo. I nie zależnie z jakiego środowiska się wywodzisz, zawsze masz szansę na lepsze jutro poprzez swój upór i pracę.
Właśnie teraz masz wybór (odpowiedź zaznacz kółeczkiem):
a) Biorę się do roboty i buduję satysfakcjonujące mnie życie.
b) Bawię się, imprezuję itp. Itd., a potem będę chodzić do pracy, której nie lubię i przewegetuję swoje życie.
Hmm… dla mnie wybór jest oczywisty.
A tu mądre słowa Pana, który żył w XVIII wieku:

Większość ludzi umiera w wieku 25 lat,
ale czekają z pochówkiem aż do siedemdziesiątki.
Benjamin Franklin

Zastanów się czy tego chcesz od życia!!! Pamiętaj, życie nic nie jest Ci winne, na wszystko trzeba sobie zapracować!!!
Wracając do imprez, one też są ważne, bo potrzebujemy kontaktu z ludźmi, potrzebujemy też odpocząć, odreagować i zrelaksować się, ale róbmy to świadomie z umiarem i z głową, a nie w sposób, który jest dla nas destrukcyjny.
Jeśli jesteś starszy i uważasz, że jest już za późno na zmiany, to zabierasz sobie szansę na szczęście. Nigdy nie jest za późno!!!

Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
Jan Paweł II

Zadaj sobie pytania:

Co mogę zrobić tu i teraz, aby być szczęśliwym?
W jaki sposób to ja mogę uśmiechnąć się do losu?
Czym jest dla mnie szczęście?
Jaki mam pomysł na siebie?
Co chcę w życiu osiągnąć?
Jak widzę siebie w przyszłości?
Co jest dla mnie ważne?

Niektórzy może znają już odpowiedzi na nie, ale i tak warto wziąć kartkę papieru i odpowiedzieć sobie na te pytania jeszcze raz. A potem się zastanowić, jak to osiągnąć.

No dobra, na dzisiaj tyle. 🙂

W „Uśmiech losu” będziemy rozwijać swoją samoświadomość i inteligencję emocjonalną, aby zmienić nasze życie i świat na lepsze, na bardziej satysfakcjonujące, a przede wszystkim uwolnić się od ograniczeń jakie są nam wpajane, bo to one hamują nasz rozwój.

Najpierw zajmiemy się pojęciem szczęścia, czyli tym, że poczucie szczęścia to stan naszego umysłu. Możesz je znaleźć wszędzie, gdzie tylko chcesz, ale najpierw musisz poszukać go w sobie. Więc jeśli chcesz się wypowiedzieć w tym temacie to pisz: usmiechlosu@ogarnijmatme.pl

P.S. Aby zmienić otaczający Cię świat na lepsze musisz zacząć
od zmiany siebie i swojego podejścia do życia. 🙂

Pozdrawiam Edyta 🙂